reclama autocenter

Speranţa Răuceşti şi Victoria Horia au obţinut noi victorii duminică, 24 octombrie, în etapa a VIII-a a Ligii a IV-a, înaintea meciului direct din ultima rundă a turului de campionat.

VIITORUL PODOLENI vs. SPERANŢA RĂUCEŞTI

Lidera la zi a învins pe terenul formaţiei Viitorul Podoleni, cu scorul de 1-0 (1-0), unicul gol fiind înscris de Leonte. Formaţia de pe locul 2, Victoria Horia, a depăşit CSM Roman, cu scorul de 3-1 (1-0).

UNIREA TRIFEŞTI

Într-o partidă în care adversarii s-au acuzat reciproc de lipsă de fair-play, ASF Girov a pierdut pe teren propriu, cu Unirea Trifeşti, cu scorul de 0-2. A marcat Mocanu (2). În alte două meciuri, s-au înregistrat rezultatele: Voinţa Ion Creangă-Vulturul Costişa 4-1 (1-1) şi Energia Pângăraţi-Ozana Timişeşti 1-4.

CLASAMENT

1SPERANŢA RĂUCEŞTI880042324
2Victoria Horia871031822
3Voinţa Ion Creangă8413221413
4Unirea Trifeşti7412151013
5Viitorul Podoleni8314171210
6ASF Girov823314189
7Vulturul Costişa821516267
8Ozana Timişeşti830520239
9CSM Roman81077333
10Energia Pângăraţi71069463

În ultima etapă a turului şi, de altfel, ultima reprezentaţie din acest an în Liga a IV-a, duminică, 31 octombrie, sunt programate meciurile: Speranţa Răuceşti-Victoria Horia, Unirea Trifeşti-Viitorul Podoleni, CSM Roman-Voinţa Ion Creangă, Ozana Timişeşti-ASF Girov şi Vulturul Costişa-Energia Pângăraţi. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Speranţa Răuceşti, Unirea Trifeşti)

Articolul precedentL3 CSM Ceahlăul încheie turul cu un egal la Suceava * Aerostar câştigă derby-ul Bacăului
Articolul următorFoto. 16 ha de vegetație uscată au ars în două incendii
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.