Duminică, 8 martie, cu începere de la ora 11:00, au loc meciurile etapei a XIII-a în Liga a IV-a.

Speranţa Răuceşti-Stejarul Ţibucani 3-2 (2-0), septembrie 2019

În cadrul Seriei A, sunt programate partidele: Voinţa Dochia-Bradu Borca, Stejarul Ţibucani-Speranţa Răuceşti, Viitorul Podoleni-Bravo Bodeşti, Ozana Timişeşti-Energia Pângăraţi (un posibil derby de clasament, meci important pentru stabilirea celei de a patra calificate în play-off), Flacăra Brusturi-Zorile Urecheni şi ASF Girov-AS Grumăzeşti.

CLASAMENT

1BRADU BORCA11110067733
2Speranţa Răuceşti121101571133
3Bravo Bodeşti12912382128
4Ozana Timişeşti12615382519
5Energia Pângăraţi12534242918
6Stejarul Ţibucani12525362617
7Zorile Urecheni12507323615
8AS Grumăzeşti12327154411
9Viitorul Podoleni11317223810
10Flacăra Brusturi12318235110
11Voinţa Dochia1230918449
12ASF Girov12111013514
MOLDOVA CORDUN

Partidele Seriei B vor avea loc după următorul program: Victoria Horia-WST Oniceni 3-0 (la “masa verde”, oaspeţii s-au retras), Cetatea Gâdinţi-Moldova Cordun, Voinţa Valea Ursului-Siretul Doljeşti, Voinţa Ion Creangă-Stejarul Stăniţa, Unirea Trifeşti-Voinţa Bozieni şi Vulturul Costişa-Moldova Pildeşti.

CLASAMENT

1VICTORIA HORIA13130061839
2Moldova Cordun121011761231
3Voinţa Valea Ursului121002541930
4Voinţa Ion Creangă12714282622
5Voinţa Bozieni12615342919
6Vulturul Costişa12516253016
7Stejarul Stăniţa12507253215
8Unirea Trifeşti12417183813
9WST Oniceni13328233811
10Siretul Doljeşti1223715329
11Cetatea Gâdinţi1221921637
12Moldova Pildeşti12011117701

(M. CONSTANTINESCU)