CSM Ceahlăul Piatra Neamţ a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat sâmbătă, 11 septembrie, în deplasare, la Bucovina Rădăuţi. Pietrenii au ratat o lovitură de la 11 metri pe final de partidă.

În această rundă, s-au mai înregistrat următoarele rezultate: Şomuz Fălticeni-CSM Paşcani 2-1 (2-1) – Ciobanu (14 şi 22-penalty)/Mercaș (42); Ştiinţa Miroslava-Sporting Juniorul Vaslui 0-1 (0-1) – Hagiu (10); Foresta Suceava-CSM Bacău 2-1 (2-0) – Trofan (7) şi Dorobanțu (25)/Adăscăliței (62); Huşana Huşi-Dante Botoşani 1-1 (0-1) – Sandu (47)/Agrigoroaei (29-autogol).

CLASAMENT

1CSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ32106-07
2Şomuz Fălticeni32105-37
3Bucovina Rădăuţi32104-27
4Dante Botoşani32103-17
5Sporting Juniorul Vaslui31113-34
6Foresta Suceava21012-23
7CSM Bacău30122-41
8Ştiinţa Miroslava30120-21
9Huşana Huşi20111-51
10CSM Paşcani30032-60

În etapa a patra, pe 17 septembrie, se va juca partida CSM Paşcani-Ştiinţa Miroslava, iar pe 18 septembrie, sunt programate meciurile: CSM Ceahlăul Piatra Neamţ-Dante Botoşani, CSM Bacău-Huşana Huşi, Sporting Juniorul Vaslui-Foresta Suceava şi Bucovina Rădăuţi-Şomuz Fălticeni.

***********

În Seria a II-a, vineri, 10 septembrie, meciul CSM Râmnicu Sărat-Dinamo Bacău nu s-a disputat și va fi decis la Comisia de Disciplină și Etică a FRF. Al doilea medic al gazdelor nu a ajuns în timp util la stadion, iar arbitrul nu a mai dat drumul jocului. Probabil partida va reveni oaspeţilor cu 3-0. În aceeşi zi, s-a disputat şi meciul Aerostar Bacău-Suporter Club Oţelul Galaţi 0-2 (0-1) – Ghiocel (23) şi Cisotti (75).

CLASAMENT

1SPORTING LIEŞTI33007-49
2Suporter Club Oţelul Galaţi320111-26
3Metalul Buzău32017-26
4Viitorul Ianca32015-46
5CSM Focşani31113-34
6Aerostar Bacău31113-44
7CS Făurei31028-83
8CSM Râmnicu Sărat21013-33
9Dinamo Bacău20021-70
10Sportul Chiscani30032-130

Pe 18 septembrie, în etapa a patra, sunt programate partidele: Dinamo Bacău-CSM Focşani şi CS Făurei-Aerostar Bacău. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: G. CRĂCANĂ)

Articolul precedentL1 FC Botoşani a învins campioana
Articolul următorLocuri de muncă în instituţii bugetare din Regiunea Nord-Est
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here