0:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ a înregistrat sâmbătă, 1 octombrie, prima înfrângere din acest sezon al Ligii a III-a, Seria I. Ştiinţa Miroslava a câştigat, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-1), golurile fiind înscrise de Tchassem (52 şi 66) şi Ayemantey (75)/Petre (16-penalty). În această rundă, s-au mai înregistrat rezultatele: Csikszereda Miercurea Ciuc II-Dante Botoşani 0-2 (0-1); Foresta Suceava-CSM Bacău 2-0 (0-0); Bucovina Rădăuţi-Şomuz Fălticeni 1-2 (1-0) şi Rapid Brodoc-Viitorul Darabani 3-0 (2-0).

Etapa a VII-a va avea loc pe 8 octombrie, după următorul program:

L3 CSM Ceahlăul a pierdut meciul cu Miroslava în repriza secundă, ZCH NEWS - sursa ta de informații*********

În Seria a II-a, s-au înregistrat scorurile: Aerostar Bacău-Unirea Braniştea 4-1 (2-1); CSM Focşani-Voinţa Limpeziş 6-1 (3-1); Viitorul Ianca-Sporting Lieşti 1-1 (0-0); Metalul Buzău-Dacia Unirea Brăila 9-1 (5-0) şi Dinamo Bacău-CSM Râmnicu Sărat 0-2 (0-0).

Etapa a VII-a programează, pe 7 şi 8 octombrie, meciurile:

L3 CSM Ceahlăul a pierdut meciul cu Miroslava în repriza secundă, ZCH NEWS - sursa ta de informații(M.C.)

Articolul precedentL2 Poli Iaşi învinge Minaur şi obţine locul 2 în clasament
Articolul următorL4 Zona Roman domină fruntea clasamentului, campioana pierde a doua oară pe teren propriu