pietricica turism

În perioada 13-16 decembrie, s-au derulat partidele etapei a XXI-a în cadrul Ligii I. Iată rezultatele:

CLASAMENT (*)

1CFR CLUJ211254441641
2Astra Giurgiu211245302040
3Universitatea Craiova211146312037
4FCS Bucureşti201136312436
5Viitorul Constanţa211056412535
6Gaz Metan Mediaş21966282533
7FC Botoşani21795292830
8Dinamo Bucureşti21849323628
9Sepsi Sfântu Gheorghe215106222025
10Politehnica Iaşi21579222922
11Chindia Târgoviște215610243921
12Academica Clinceni21489263920
13Hermannstadt Sibiu21489203620
14FC Voluntari20151413368

(*) Locurile 1-6 intră în play-off, iar locurile 7-14 vor continua în play-out

Între 19 şi 22 decembrie, vor avea loc meciurile rundei a XXII-a, ultimele apariţii din acest an pentru echipele de Liga I, după următorul program:

Campionatul Ligii I se reia în ianuarie 2020. (M.C.)