0:00

Înfrângere pe mâna arbitrilor, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Handbalistele de la HCF Piatra Neamţ au pierdut cu 25-31 (13-12), meciul din runda a 15-a, susţinut în deplasare, pe terenul echipei Danubius Galaţi.

Înfrângerea de la Galați a fost explicată de tehnicianul Dan Valentin ca fiind ”opera” celor doi cavaleri ai fluierului din Bucureşti.  După o primă repriză în care au arbitrat corect, iar echipa pietreană a avut 4-0, 7-3 şi la pauză a condus, în partea a doua, arbitrii ”şi-au făcut de cap”.Bucureștenii, conform relatărilor antrenorului Dan Valentin, au lăsat echipa pietreană 16 minute în inferioritate numerică şi le-au anulat câteva goluri valabile.

”Eu am mai avut probleme cu aceşti arbitrii din capitală, la un moment dat şi-au revenit, dar iar au început să greşească împotriva noastră. Am să le fac un raport pentru a fi opriţi de la delegări. Cred că este un eşec nemeritat. Am jucat numai cu fetele tinere şi o victorie la Galaţi ar fi fost una de moral pentru ele”, a declarat tehnicianul pietrean. (C.S.)