reclama autocenter

HC Pietricica Neamţ a pierdut la scor meciul din deplasare cu CSU II Suceava. Gazdele s-au impus cu scorul de 38-18 (15-6). Pentru pietreni au marcat: Martin 8, Gavriluț 2, V. Drugă 2, Petrea 2, M. Drugă 1, Florea 1, Morariu 1, Stelea 1.

În etapa precedentă, pe 30 octombrie, pietrenii reuşiseră să obţină primul punct din actualul sezon, 31-31 (16-17), în deplasarea de la Politehnica Iaşi. Pietrenii au punctat prin Pitariu 8, V. Drugă 7, Martin 5, M. Drugă 4, Florea 4, Asandei 1, Dedeagă 1, Gavriluţ 1. În etapele 7 şi 8 din Seria I a Diviziei A s-au consemnat următoarele rezultate:

CLASAMENT

1MAGNUM BOTOŞANI880029620324
2CSU Galaţi870127223121
3CSU din Suceava Divizia A850327423615
4CSM Vaslui Divizia A840424527212
5CSM Bacău Divizia A831422324210
6CSM Focşani Divizia A82152192367
7Politehnica Iaşi81162162624
8HC Pietricica Neamţ80172202831

Etapa a IX-a programează meciurile:

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: HC Pietricica Neamţ)

Articolul precedent366 de noi infectați COVID 19 în Regiunea Moldovei
Articolul următorHANDBAL FEMININ HCF Piatra Neamţ a învins CSM Bucureşti II
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here