Acasă BACĂU HANDBAL MASCULIN Pietricica Neamţ a pierdut la scor la Suceava, după ce...

HANDBAL MASCULIN Pietricica Neamţ a pierdut la scor la Suceava, după ce obţinuse primul punct la Iaşi

HC Pietricica Neamţ a pierdut la scor meciul din deplasare cu CSU II Suceava. Gazdele s-au impus cu scorul de 38-18 (15-6). Pentru pietreni au marcat: Martin 8, Gavriluț 2, V. Drugă 2, Petrea 2, M. Drugă 1, Florea 1, Morariu 1, Stelea 1.

HANDBAL MASCULIN Pietricica Neamţ a pierdut la scor la Suceava, după ce obţinuse primul punct la IaşiÎn etapa precedentă, pe 30 octombrie, pietrenii reuşiseră să obţină primul punct din actualul sezon, 31-31 (16-17), în deplasarea de la Politehnica Iaşi. Pietrenii au punctat prin Pitariu 8, V. Drugă 7, Martin 5, M. Drugă 4, Florea 4, Asandei 1, Dedeagă 1, Gavriluţ 1. În etapele 7 şi 8 din Seria I a Diviziei A s-au consemnat următoarele rezultate:

HANDBAL MASCULIN Pietricica Neamţ a pierdut la scor la Suceava, după ce obţinuse primul punct la IaşiHANDBAL MASCULIN Pietricica Neamţ a pierdut la scor la Suceava, după ce obţinuse primul punct la IaşiCLASAMENT

1MAGNUM BOTOŞANI880029620324
2CSU Galaţi870127223121
3CSU din Suceava Divizia A850327423615
4CSM Vaslui Divizia A840424527212
5CSM Bacău Divizia A831422324210
6CSM Focşani Divizia A82152192367
7Politehnica Iaşi81162162624
8HC Pietricica Neamţ80172202831

Etapa a IX-a programează meciurile:

HANDBAL MASCULIN Pietricica Neamţ a pierdut la scor la Suceava, după ce obţinuse primul punct la Iaşi(M. CONSTANTINESCU; FOTO: HC Pietricica Neamţ)