reclama autocenter

HC Pietricica Neamţ a înregistrat o nouă înfrângere în Divizia A, Seria I. În meciul disputat sâmbătă, 9 octombrie, la Piatra Neamţ, Magnum Botoşani s-a impus cu 41-27 (19-12). Pentru pietreni au punctat Asandei 10, V. Drugă 4, Martin 3, Dedeagă 2, M. Drugă 2, Petrea 2, Gavriluț 2, Stelea 1 şi Trifescu 1. Botoşănenii au replicat prin Cozorici 11, Pintilei 7, Alupoaei 4, Lazurcă 4, Starchenko 4, Tofănel 2, Roșu 2, Adomnicăi 2, Vamanu 2, Lazoreac 2 şi Dumitrescu 1.

“În lipsa presiunii rezultatului, întrucât echipa din Botoșani este net superioară oricărei echipe din acest eșalon, cele două formații au oferit un spectacol handbalistic de mare calitate, cu foarte multe execuții tehnice, cu dinamică, cu angajament la cel mai înalt nivel și cu foarte multe goluri. Antrenorii noștri au profitat de ritmul bun de joc și au rulat tot lotul avut la dispoziție, fiecare jucător având evoluţii de apreciat. Cel mai bun jucător de pe teren a fost portarul echipe noastre, Daniel Cucoş”, potrivit paginii de Facebook a nemţenilor. În runda a IV-a s-au înregistrat următoarele rezultate:

CLASAMENT

1MAGNUM BOTOŞANI44001489512
2CSU Galaţi440013911112
3CSM Focşani Divizia A42021191106
4CSM Vaslui Divizia A42021191286
5CSM Bacău Divizia A42021011136
6CSU din Suceava Divizia A41031301403
7Politehnica Iaşi41031031263
8HC Pietricica Neamţ40041051410

Etapa a V-a se va desfăşura după următorul program:

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Pietricica Neamţ)

Articolul precedentAdolescentă dispărută dintr-un centru de plasament din Piatra Neamț
Articolul următorȘoferiță rănită după un viraj la stânga, accident în Petricani
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here