reclama autocenter

Formaţia HC Pietricica Neamţ a înregistrat o nouă înfrângere în campionat, 37-38 (16-21), în faţa echipei CSM Vaslui Divizia A.

Pentru nemţeni au marcat: Gavriluț 7, Ciucanu 6, V. Drugă 5, Lăpușneanu 4, Martin 3, Pitariu 3, Dedeagă 2, Florea 2, Petrea 2, M. Drugă 1, Mihalcea 1 şi Trifescu 1. În runda a VI-a a Diviziei A, Seria A, s-au înregistrat următoarele rezultate:

CLASAMENT

1MAGNUM BOTOŞANI660022114618
2CSU Galaţi650120317915
3CSM Vaslui Divizia A640219319912
4CSU din Suceava Divizia A63031951919
5CSM Bacău Divizia A63031691749
6CSM Focşani Divizia A62041661746
7Politehnica Iaşi61051541953
8HC Pietricica Neamţ60061712140

În etapa a VII-a sunt programate următoarele partide:

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Pietricica Neamţ)

Articolul precedentCUPA ROMÂNIEI Optimile de finală, o rundă plină de surprize
Articolul următorHANDBAL FEMININ O nouă victorie în deplasare pentru HCF Piatra Neamţ
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.