reclama autocenter

HC Pietricica Neamţ a pierdut duelul cu CSM Focşani Divizia A, din etapa a III-a a Diviziei A, Seria I, după o primă repriză foarte bună. La finalul meciului jucat vineri, 1 octombrie, la Piatra Neamţ, CSM Focşani Divizia A a câştigat cu scorul de 35-30 (18-19). Pentru pietreni au înscris: Avram 8, V. Drugă 6, Pitariu 5, Lăpușneanu 5, Gavriluț 2, Martin 2, Dedeagă 1 şi Petrea 1.

“O nouă înfrângere pentru echipa noastră, care a etalat un joc entuziasmant în primele 20 de minute, conducând cu 8 goluri diferență. Din păcate, băieţii noștri nu au reușit să mențină ritmul bun, iar după ce antrenorul oaspeților a cerut time-out și a schimbat sistemul de apărare, jocul s-a schimbat radical”, potrivit paginii de Facebook a echipei nemţene. Rezultatele complete ale rundei a III-a au fost următoarele:

CLASAMENT

1MAGNUM BOTOŞANI3300107689
2CSU Galaţi3300105829
3CSM Focşani Divizia A320191786
4CSM Bacău Divizia A320172796
5CSU din Suceava Divizia A31021001053
6CSM Vaslui Divizia A310284983
7HC Pietricica Neamţ3003781000
8Politehnica Iaşi300371980

Runda a IV-a programează meciurile:

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: HC Pietricica Neamţ)

Articolul precedentL4 Energia Pângăraţi, la prima victorie din acest sezon
Articolul următorHANDBAL FEMININ Victorie pentru HCF Piatra Neamţ şi egal pentru CSM Roman
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.