0:00

Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ a pierdut cu 3-5 (2-1) derby-ul cu brașovenii de la Colțea 1920 și nu mai are șanse de a urca mai sus de locul al treilea în clasamentul Ligii a II-a de fotbal în sală. Golurile gazdelor au fost marcate de Avram, Dumitru și Todiresei.

Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ – Colțea 1920 Brașov 3-5 (2-1), ZCH NEWS - sursa ta de informații„Am întâlnit o echipă valoroasă, dar rămânem cu senzația că puteam obține mai mult de la acest meci. Plătim tribut unor momente de lipsă de concentrare în fața unui adversar speculativ„, a declarat Cristi Vornicu, managerul pietrenilor.

Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ – Colțea 1920 Brașov 3-5 (2-1), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiPietrenii au suferit o pierdere grea încă din minutul 2, când căpitanul Grigoriță s-a accidentat și nu a mai putut continua partida. Scorul a fost deschis în minutul 10 de Vlad Avram, care a marcat în urma unei lovituri de colț. Peste 4 minute Dumitru a transformat o lovitură de penalitate. Oaspeții au redus din handicap și prima repriză s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru pietreni.

Am reținut din relatarea lui Cristi Vornicu că „pauza a fost un sfetnic bun pentru oaspeți, aceștia egalând imediat după reluarea partidei. Andrei Todiresei aduce din nou speranța în tabăra noastră după un șut senzațional (24). Urmează un joc cu ocazii la ambele porți, oaspeții egalând la 3 în minutul 30. După un contraatac nefinalizat de băieții noștri, oaspeții recuperează și, în situația de 3 la 1 marchează, trecând pentru prima dată în avantaj (34). Din păcate acuzăm șocul și primim în același minut și golul al cincilea”.

Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ – Colțea 1920 Brașov 3-5 (2-1), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiFutsal Ceahlăul ocupă locul al treilea în clasament cu 27 de puncte și va juca, pe 9 aprilie, la penultima clasată Pro-Tineret Sighișoara. (Ana MOISE; Foto: Gelu CRĂCANĂ)

Articolul precedentFLORILE CEAHLĂULUI 2017: laureaţii de sâmbătă
Articolul următorÎPS Teofan la Bicaz: ”Având credința drept fundament, putem depăși orice obstacol”