pietricica turism

Astăzi, 12 mai, au avut loc meciurile etapei a XIX-a a Ligii a IV-a. Partida vedetă a rundei, Speranţa Răuceşti-Bradu Borca, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2 (2-1). Au marcat: Boghian (penalty) şi Hurdubei/Gavril şi Onofraş. Golurile pot fi vizionate AICI. Fotografii de la meciul de astăzi:

Reprezentanţii celor două echipe – Daniel Zavate şi Marius Onofraş – au declarat că partida a fost una echilibrată, pe contre, de nivelul Ligii a III-a. Şi, desigur, şi faptul că duelul pentru locul întâi continuă:

În cealaltă partidă tare a rundei, Ozana Târgu Neamţ s-a apropiat de contracandidate, după ce a învins Victoria Horia, în deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), prin golurile marcate de Patrichi şi Apreutesei. În a treia partidă a rundei s-a consemnat rezultatul Moldova Cordun-Energia Pângăraţi 6-1 (4-0).

CLASAMENT

1SPERANŢA RĂUCEŞTI  (*)191333782542
2Bradu Borca  (*)(**)1913421023440
3Ozana Târgu Neamţ  (*)191243582140
4Victoria Horia  (*)19739444424
5Moldova Cordun195014437715
6Energia Pângăraţi190019141380

(*) se califică pentru play-off (**) penalizată cu 3 puncte de AJF Neamţ

(M. CONSTANTINESCU)