Două persoane au fost rănite într-un accident, petrecut în această seară (1 decembrie) în comuna Vînători, unde un autoturism a intrat, în plin, într-o căruţă nesemnalizată. În urma impactului au suferit leziuni ocupanţii autoturismului, care au fost diagnosticaţi la faţa locului cu dureri abdominale şi excoriaţii la membrele superioare, ei fiind transportaţi la spital pentru investigaţii amănunţite.
Cel mai rău se simte calul, rămas inert pe asfalt şi, aparent, fără şanse. În căruţă erau nişte ţigani din comună, care nu se plângeau că i-ar durea ceva. (C.M.)



