0:00

FC Ceahlăul a „scăpat” şi de Cupa României!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiRapid CFR Suceava a eliminat-o din Cupa României pe FC Ceahlăul, cu scorul de 3-1 după prelungiri. La finalul timpului regulamentar de joc, scorul a fost egal 1-1. Gazdele au început în forţă şi au deschis scorul încă din minutul 10 prin Jitariuc. Ceahlăul a echilibrat jocul şi a reuşit să egaleze în partea a doua a meciului de pe stadionul „Areni” prin Chitoşcă, în minutul 58. Cum, până la final, niciuna dintre echipa nu a mai marcat s-a trecut la cele două reprize de prelungiri. Rapid CFR Suceava a punctat prima, în minutul 99 prin Enciu, iar veteranul Semeghin a parafat calificarea gazdelor trei minute mai târziu, consfiinţind scorul final: 3-1 în favoarea sucevenilor. Trebuie menţionat faptul că, în această fază a Cupei României, au fost eliminate toate fostele primdivizionare ce evoluează acum în seria I a Ligii a II-a: Ceahlăul, Oţelul şi Rapid. Gălăţenii au piercut cu 1-3 după prelungiri jocul de la Brăila, iar Rapidul, adversara Ceahlăului de sâmbătă din campionat, a fost învinsă în deplasare de ACS Berceni cu 1-0. (Mihai STOIAN)

Articolul precedentGuvernul îşi face pomană cu 300.000 de copii: le decontează manuale de 55 de lei!
Articolul următorRoman: Micropiaţa Danubiana înlocuită cu un spaţiu de agrement FOTO