0:00

Decernarea premiilor Cupei Rotary a liceelor la minifotbal, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Prima ediție a Cupei Rotary a liceelor la minifotbal, desfășurată în perioada 16-26 mai, a ajuns la final. La competiția de anul acesta au participat 10 licee din Piatra Neamţ şi Roznov. Duminică, 26 mai, au fost premiate echipele clasate pe primele 3 locuri și jucătorii care s-au evidențiat în cadrul competiției. Câștigătoarea ediției de anul acesta a fost echipa Colegiului Naţional Gheorghe Asachi,  pe locul al doilea s-a clasat echipa Colegiului Tehnic de Transporturi, iar a treia treaptă a fost ocupată de fotbaliştii de la Colegiul Tehnic Gheorghe Cartianu. Cel mai bun jucător al întrecerii sportive a fost desemnat Andrei Apostol, de la Colegiul Gheorghe Asachi. Cel care a apărat poarta cel mai bine a fost Daniel Iacob, de la Colegiul Gheorghe Cartianu, iar golgeterul competiţiei a fost Denis Luca, de la Colegiul Calistrat Hogaş. „Reușita acestei competiții a fost posibilă datorită parteneriatului cu Primăria Piatra Neamţ şi a sponsorilor care ne-au acordat încrederea şi aportul lor financiar. Organizarea s-a realizat cu implicarea membrilor Rotary Club Piatra Neamţ 2005 şi a Rotaract Piatra Neamţ”, a declarat Laurenţiu Cîmpeanu, preşedintele Rotary Piatra Neamţ 2005. (M.T.)