0:00

Debut cu semieşec, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Fotbaliştii juniori I de la FC Ceahlăul au debutat cu un rezultat de egalitate pe teren propriu cu FC Braşov, scor: 1-1, în primul meci din etapa intermediară, cea care va stabili cele 8 formaţii ce se vor califica la turneul semifinal al campionatului naţional. Elevii lui Gheorghe Bulacu şi Ovidiu Marc fac parte din grupa A, alături de FC Braşov, LPS Iaşi şi LPS Focşani. Tinerii fotbaliști pietreni, cu o experiență deloc de neglijat, în Liga a III-a, nu au jucat rău în partida de acasă cu cei de la FC Braşov şi au deschis scorul în prima repriză prin Ihnatiuc, cel care a marcat în minutul 32. Gazdele puteau intra cu avantaj de două goluri la pauză, însă ardelenii au reuşit să egaleze chiar înainte de ultimul fluier al arbitrului. În partea a doua tot gazdele au avut iniţiativa, însă adversarul s-a apărat destul de bine şi meciul s-a încheiat nedecis, 1 – 1, rezultat care păstrează ambele echipe cu şanse de calificare la turneul semifinal, acolo unde vor ajunge primele două clasate din fiecare grupă.