0:00

Astăzi, 10 aprilie, pe stadionul din Podoleni, s-a disputat finala Cupei României, faza judeţeană, ediţia 2021/2022. Trofeul a revenit formaţiei Victoria Horia, care a depăşit Speranţa Răuceşti, după executarea penalty-urilor de departajare, cu scorul de 4-3 (1-1, 0-0). Victoria Horia a deschis scorul chiar la debutul prelungirilor, iar Speranţa Răuceşti a egalat în a doua repriză de prelungiri. Victoria Horia va reprezenta judeţul Neamţ în Cupa României, faza naţională, sezon 2022/2023, competiţie ce va debuta spre finalul lunii iulie. (M.C.)

Articolul precedentCOD GALBEN Vânt puternic în Bacău, Iaşi, Neamţ, Suceava şi Vaslui
Articolul următorL1 PLAY OUT FC Botoşani a pierdut cu Sepsi şi a “căzut” pe locul 3