0:00

Astăzi, 24 noiembrie, s-a desfăşurat etapa a doua a Cupei României-faza judeţeană, sezon 2019-2020. Cea mai echilibrată dispută a rundei a fost decisă la loviturile de departajare: Stejarul Ţibucani-Ozana Timişeşti 6-5 (2-2, 1-1). Un singur meci a fost programat sâmbătă, 23 noiembrie, dar gazdele disputei nu s-au prezentat, deşi au cerut ca meciul să se dispute cu o zi mai devreme: AS Grumăzeşti-Speranţa Răuceşti 0-3, la „masa verde”.

CUPA ROMÂNIEI Se cunosc echipele care vor evolua în sferturi, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiÎn restul partidelor de duminică s-au înregistrat rezultatele: Viitorul Podoleni-Bravo Bodeşti 1-5 (0-0), Voinţa Dochia-Bradu Borca 1-8 (0-4), Siretul Doljeşti-Moldova Cordun 2-4 (0-2), Unirea Trifeşti-Voinţa Valea Ursului 0-4 (0-2), Cetatea Gâdinţi-Victoria Horia 0-3 (0-1) şi Voinţa Ion Creangă-Voinţa Bozieni 1-6 (1-3). Sferturile Cupei României-faza judeţeană vor avea loc pe 30 noiembrie sau 1 decembrie. (M. CONSTANTINESCU)

Articolul precedentPREZIDENŢIALE 2019 Prezenţa la vot, la ora 18:00, în judeţele Regiunii Nord-Est