0:00

Turul al IV-lea al Cupei României disputat miercuri, 26 aprilie, a fost unul plin de evenimente.

CUPA ROMÂNIEI: Cimentul şi Steel-Man au eliminat Teiul şi Bradu! CSM Ceahlăul, un nou scor-fluviu!, ZCH NEWS - sursa ta de informații
STEEL-MAN TÂRGU NEAMŢ

Meciul dintre Steel-Man Târgu Neamţ şi Bradu Borca „s-a întrerupt în minutul 18, deoarece echipa oaspete a rămas în doar 6 jucători”, după cum informează Asociaţia Judeţeană de Fotbal (AJF) Neamţ. Formaţia din Târgu Neamţ va câştiga cu 3-0 şi va promova în turul următor. Surprinzător, în condiţiile în care Bradu Borca este lidera la zi a Ligii a IV-a.

CIMENTUL BICAZ

Un rezultat oarecum surprinzător, prin dimensiuni, s-a înregistrat şi în partida Voinţa Ion Creangă-Moldova Cordun 5-0 (3-0). De asemenea, Cimentul Bicaz a învins, cu 3-1 (1-1), pe Teiul Poiana Teiului.

CUPA ROMÂNIEI: Cimentul şi Steel-Man au eliminat Teiul şi Bradu! CSM Ceahlăul, un nou scor-fluviu!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiTrebuie remarcată victoria formaţiei CSM Ceahlăul Piatra Neamţ, care a depăşit cu scorul record de 9-0 (5-0) pe LPS Piatra Neamţ. Performerul învingătorilor a fost Zaharia, autor a 5 goluri. Au mai înscris: Robert Vasile, Apostol, Todiresei şi Mateiciuc. „Am întâlnit o echipa formată din juniori, care însă ne-a pus probleme. Ne-am impus datorită experienței și prospețimii fizice. Au venit foarte mulți spectatori și ne bucurăm”, a declarat profesorul Toader Şteţ, antrenorul CSM Ceahlăul.

În celelalte partide s-au consemnat rezultatele: Zimbrul Vânători Neamţ-Speranţa Răuceşti 1-2 (1-1) şi Vulturul Costişa-Bradul Roznov 3-2 (2-0). Unirea Dulceşti şi Flacăra Brusturi au stat.

Următoarea etapă a Cupei României (sferturi) este programată pe data de 10 mai. (A. MOISE; M. CONSTANTINESCU; FOTO: Gelu CRĂCANĂ; Facebook)

Articolul precedentContraperformanță Unic(ă): locul 9 la volei feminin