0:00

CSMS Iaşi – Cetatea 4-0, ZCH NEWS - sursa ta de informații

CSMS Iaşi a câştigat cu 4-0 (3-0) meciul amical susţinut sâmbătă, în Copou, în compania nou-promovatei în Liga a III-a Cetatea Târgu Neamţ, echipă antrenată de Ovidiu Marc și Doru Botez. Andrei Herghelegiu (min. 7, 12) şi Adrian Olah (min. 33) au stabilit scorul pauzei, iar tabela a fost închisă de Narcis Bădic, la două minute de la reluare. De notat că trei din cele patru goluri au fost marcate de doi jucători tineri pe care antrenorul ieșenilor, Costel Enache, îi poate pierde gratis în această vară, Bădic, Herghelegiu, dar şi Avrămia depunându-şi memorii pentru a deveni liberi de contract. De partea cealaltă Cetatea se pregătește pentru sezonul 2013-2014 din Liga a III-a, iar rezultatul confruntării dintre fostele glorii ale Ceahlăului, Ovidiu Marc și Costel Enache, a contat mai puțin. (C.S.)

Articolul precedentUrecheni: Proiect pentru trei comune