0:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamț se impune cu 2-0 pe terenul celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiRezultat final: Ceahlăul se impune cu 2-0 pe terenul celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu și urcă, cel puțin provizoriu pe locul al treilea cu 6 puncte. Este prima victorie pe teren străin a echipei antrenate de Cristian Pustai și al doilea meci câștigat consecutiv după 4-0 cu CSM Reșița.
Pauză: Ceahlăul intră la cabine cu un avantaj de două goluri.

Actualizare min 40: 2-0 pentru Ceahlăul: pietrenii se desprind prin golul marcat de Savu.

Actualizare 1-0 pentru Ceahlăul: Ceahlăul lovește prima în prima minutul 30. Jalbă deschide scorul pentru pietreni, după ce 10 minute mai devreme, oaspeții au avut și o bară semnată de Savu

Știre inițială: CSM Ceahlăul Piatra Neamț înfruntă Viitorul Pandurii Târgu Jiu într-o dispută între două formații care, în trecut, reușeau performanțe și pe prima scenă a fotbalului românesc.

Ceahlăul ocupă după două etape locul 6 în clasament cu 3 puncte, golaveraj 5-2 și vine după o victorie categorică împotriva formației CSM Reșița, 4-0 pe teren propriu. De partea cealaltă, Viitorul Pandurii Târgu Joi a reușit doar două puncte în două etape, golaveraj 1-1.

Este un meci între două echipe care au pretenții la play-off și se anunță un test dar și un barometru pentru ambele în privința forței actuale a loturilor.

Formațiile anunțate (sursă aici):

Viitorul Pandurii: Rob. Geantă – Dănescu, Vulpe, Mrsulja, Jozic, Dav. Savu, Godja, Tiihonen, Brînzan (cpt.), Acolatse, Andreaș
Rezerve: Lupescu – Gîrbiță, Core, Buțurcă, Nic. Geană, Ed. Croitoru, Dr. Popa, Pîrcălabu, Moisie
Antrenor: Călin Cojocaru

Ceahlăul: Krell – Pedro Albino, Jalbă, Vișinar (cpt.), Bacalu – Joao Jaquite, Onișa – M. Savu, Neicuțescu, Llullaku – Rob. Ciobanu
Rezerve: Wynney – Al. Anton, P. Petre, Ștefănescu, Josemar Agostinho, Lorenzo Fonseca, Forizs, Petkov, Fărăgău
Antrenor: Cristian Pustai