0:00

Actualizare: Meciul s-a încheiat la egalitate 1-1. Prima repriză a fost controlată de Ceahlăul care a avut mai multe ocazii și a reușit să deschidă scorul în minutul 27 prin Patrick Petre.

După pauză oaspeții au fost mai agresivi și au dominat finalul de meci. Golul egalizator a venit în prelungiri, minutul 90+1 în urma unui corner.

CSM Ceahlăul ocupă locul 6, de play-off după primele șase etape din campionat, cu 10 puncte.

Știre inițială: În ultimul meci al etapei a 6-a din Liga a II-a Ceahlăul Piatra Neamț înfruntă Chindia Târgoviște.

Un meci important pentru gazde care, cu o victorie s-ar menține pe un loc de play-off și ar ține aproape de plutonul fruntaș.

Echipele aliniate de cei doi antrenori sunt:

Ceahlăul: Krell – Petro Albino, Forizs, Petkov, Tud. Oltean – Akwasi, Onișa – Mat. Moraru, Neicuțescu, P. Petre – Llullaku
Rezerve: Wynney – Fărăgău, Copoț-Barb, Pier Larrauri, Al. Anton, Jalbă, M. Savu, Joao Jaquite, Selmani

Antrenor: Cristi Pustai

Chindia: Railean – Gît, Marc, Rutjens, Fl. Plămadă, Alb. Călin, Matiș, Max. Cojocaru, Anișorac, Prejmerean, Rob. Moldoveanu
Rezerve: Ius. Popescu – L. Manolache, C. Dinu, Jah, Boțogan, Golofca, Bogaciuc, Andr. Șerban, Ad. Ioniță

Antrenor: Vasile Miriuță

Articolul precedentProfesor de sport condamnat la închisoare cu executare pentru agresiune sexuală