0:00

Juniorii CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 2006, grupă pregătită de Gabriel Ciprian Mahu, au avut o comportare merituoasă la Turneul Centenar de la Cluj Napoca. Micii fotbalişti au obţinut două victorii în grupa C – 2-0 cu ACS Sport Cluj-Napoca (marcator: Mitronche-2) şi tot 2-0 cu Kids Tâmpa Braşov (marcatori: Roşu şi Mitronche) – care le-au asigurat calificarea în sferturile de finală.

CSM Ceahlăul 2006, prestaţie merituoasă la Turneul Centenar Cluj, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiÎn a treia partidă din grupă, pietrenii au pierdut cu scorul de 2-6 în faţa juniorilor de la CFR Cluj (marcatori: Muscalu şi Mahu). În sferturi, pietrenii au pierdut confruntarea cu FC Bacău, cu scorul de 0-1. În disputa pentru locurile 5-8, CSM Ceahlăul Piatra Neamţ a încheiat la egalitate cu Sporting Cluj 2-2 (3-1 după lovituri de departajare). Au marcat: Roşu şi Lupaşcu. Penalty-urile au fost transformate de Coroi, Roşu şi Fodor. Micii fotbalişti pietreni sunt la a doua reuşită, după ce au atins tot faza sferturilor de finală la Bucharest Stars Cup, în perioada 23-24 aprilie. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: CSM Ceahlăul Juniori)

Articolul precedentL2 FUTSAL Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ-KSE Târgu Secuiesc (05.05; 17:30)