0:00

CSM Bucureşti a cucerit Cupa Municipiului Piatra Neamţ, o competiţie devenită tradiţională în voleiul românesc, înainte de startul în noul sezon competiţional al Diviziei A1. Cu un antrenor nou în persoana lui Marian Constantin şi cu mulţi jucători noi în lot, Volei Club Municipal Piatra Neamţ a pierdut finala mare a patrulaterului amical, cu scorul de 2-3, în faţa echipei CSM Bucureşti, după un meci de mare luptă.

În primul joc, pietrenii câştigaseră în faţa Stelei cu scorul de 3-1, iar CSM Bucreşti s-a impus cu acelaşi rezultat, 3-1 în faţa formaţiei U Cluj Napoca. (Mihai Stoian; FOTO: Gelu Crăcană)

Articolul precedentPIATRA-NEAMŢ: Deschidere de an școlar cu planuri de modernizare a infrastructurii școlare