0:00

Cetatea a devenit lider, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Cetatea Târgu Neamț este noul lider al Seriei I din Liga a III-a la fotbal, după ce a remizat, scor 1-1, pe teren propriu, cu Bucovina Pojorâta, în cadrul etapei a 10-a, după un meci în care gazdele au acuzat arbitrajul. Oaspeții au deschis scorul prin Ioniță, în minutul 13, din penalty, dar experimentatul Zavate a egalat în minutul 33. Târgnemțenii au fost, însă, propulsați pe primul loc, de victoria Petrotubului Roman, scor 1-0, din meciul cu Știința Miroslava. ”Nu ne-am propus promovarea, în acest prim an de la revenirea în Liga a III-a. Ne-am propus doar să formăm o echipă care să joace din ce în ce mai bine”, a declarat antrenorul Ovidiu Marc. Cetatea conduce în clasamentul seriei I, cu 18 puncte, fiind urmată de Știința Miroslava, CSM Moinești și Petrotub, toate cu același număr de puncte, 18, la fel ca liderul, dar despărțite de golaveraj. Ceahlăul II a stat în etapa a 10-a, a rămas cu 8 puncte și ocupă locul 8. (C.S., C.T.S.)

Articolul precedentPRIMIM LA REDACŢIE: IJSU „PETRODAVA” NEAMŢ – COMUNICAT DE PRESĂ
Articolul următorVolei-Campionatul Național de speranțe: Două succese și un eșec