0:00

Ceahlăul, victorie cu 2-0 în Slovenia, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Ceahlăul a bifat a doua victorie consecutivă în cantonamentul din Slovenia, acolo unde a întâlnit o echipă alcătuită din jucători care sunt liberi de contracte. Pietrenii au izbutit să câștige cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Stana și Jula în prima repriză. Duminica, 7 iulie, Ceahlăul a învins fosta campioană a Rusiei, Rubin Kazan, echipă care a ajuns în sferturile de finală ale Europa League, în sezonul precedent, cu scorul de 2-1 (1- 0). Tot în Slovenia, Ceahlăul a pierdut cu 0-1 în fața formației NK Rudar Velenje, din Liga I slovenă și mai are de jucat doar un test, până la terminarea stagiului: cu polonezii de la Górnik Zabrze (Polonia), pe data de 12 iulie, după care vor reveni în țară. (C.S.)