BOTOŞANI: Spitalul Județean a achitat parte din datoriile la salubritate

sj botosaniOperatorul de salubritate a trimis numeroase sesizări către conducerea Spitalului Județean Botoșani pentru o datorie cumulată de aproape 90.000 lei. Odată cu majorarea bugetului de la „Mavromati” cu 7 milioane lei veniți din visteria Consiliului Județean (CJ) Botoșani, s-a făcut o plată de jumătate din suma datorată, astfel că Urban Serv n-a mai deschis acțiunea în instanță. S-a intrat în noul an cu datoria plătită aproape în totalitate, din care a mai rămas, potrivit conducerii societății de salubritate, o sumă aproape nesemnificativă. „Spre sfârșit de an, ei au primit o sumă, din care ne-au achitat toată datoria, iar la ora actuală a mai rămas doar o datorie de până în 10.000 lei, normală la dimensiunea lor”, a declarat Simion Drelciuc, director general al Urban Serv.

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora