BOTOȘANI: A dormit lângă cadavrul surorii

O femeie în vârstă de 60 de ani, din satul Roma, a fost găsită decedată în propria locuință de către un vecin, lângă aceasta fiind și fratele său, care credea că femeia se odihnește. Cei doi sunt cunoscuți în sat ca fiind consumatori de băuturi alcoolice, cel mai adesea aceștia consumând spirt. Din câte se pare femeia era moartă de mai mult de 24 de ore, însă fratele său, aflat sub influența băuturilor alcoolice, nu și-a dat seama că aceasta este decedată. La fața locului au ajuns și criminaliștii, iar trupul femeii a fost ridicat de Medicina Legală pentru a i se efectua necropsia și pentru a se stabili cauza decesului.

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora