Beat și fără permis, un tânăr de 17 ani a distrus o mașină

Luni, 9 august, în Valea Ursului, un tânăr de 17 ani s-a urcat beat la volanul unei mașini, deși nu avea permis, a pierdut controlul volanului și-a ieșit în decor. Din fericire pentru el, a avut de suferit doar mașina, care va avea nevoie de reparații capitale, pe care le vor plăti părinții. Polițiștii ajunși la locul accidentului au constatat că tânărul avea o concentrație de 0,98 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost condus la spital, unde i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii, cu exactitate, a alcoolemiei. Acum are dosar penal pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului, fără permis de conducere. (Angela CROITORU)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora