Bărbat dispărut din Piatra Neamţ

Bărbat dispărut din Piatra NeamţUn tată din Piatra Neamţ îşi caută cu disperare fiul dispărut de acasă pe 6 decembrie anul trecut. Pe 19 ianuarie, bărbatul de 67 de ani a sesizat Poliţia Pipirig despre faptul că fiul său Ioan Cristinel Stănoaei, din Piatra Neamţ, a plecat la începutul lunii decembrie anul trecut şi nu a mai revenit.

Semnalmente: înălţime – 1.70 m, greutate – 85 – 90 de kilograme, păr brunet, tuns scurt, ochi căprui.

În momentul dispariției, acesta era îmbrăcat cu un pulover gri, pantaloni negri, fiind încălțat cu cizme din cauciuc de culoare neagră, iar pe cap o căciulă de culoare neagră.

Polițiștii l-au căutat în Pipirig, în localitățile limitrofe și în locurile cunoscute ca fiind frecventate de bărbatul în cauză. Activităţile de căutare continuă.

Orice persoană care poate oferi informaţii ce pot conduce la depistarea persoanei căutate, este rugată să apeleze Serviciul Unic 112 ori să anunţe cea mai apropiată unitate de poliție.

Angela Croitoru

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Video-foto. Președintele CJ Neamț, Daniel Harpa, prezent la deschiderea Târgului de Turism al României

Deschiderea Târgului de Turism al României - Neamțul, prezent...

Video-foto. Proteste în mai multe localități din regiunea Nord Est

Proteste spontane au avut loc astăzi, 12 februarie în...

Pavăl Holding negociază exclusiv pentru a cumpăra Carrefour România, într-o tranzacție estimată la peste 800 de milioane de euro

Pavăl Holding, compania controlată de antreprenorii băcăuani Adrian și...

FOTO. Târgu-Neamț, prezent la Târgul de Turism al României

Județul Neamț va fi prezent la cea de-a 53-a...