0:00

BACĂU: Victorie superba pentru Ştiinţa, în Cupa României, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiVoleibalistele de la Ştiinţa Bacău au început anul cum nu se poate mai bine, cu o splendidă victorie cu scorul de 3-0 (24, 20, 18) contra liderei Diviziei A1, CSM Bucureşti, în partida disputată vineri seară, pe teren propriu, în prima manşă a sferturilor Cupei României. Cu excepţia primului set, adjudecat la limită, băcăuancele au dominat categoric întâlnirea, nelăsând nici o şansă CSM. “Într-adevăr am făcut un meci foarte bun, însă trebuie să recunosc că dacă nu am fi câştigat primul set nu ştiu ce s-ar fi întâmplat”, a declarat antrenorul Ştiinţei, Florin Grapă. Returul cu CSM Bucureşti va avea loc pe 18 februarie, în Capitala. Pentru a se califica în semifinala Cupei, Ştiinţei îi este suficientă şi o înfrângere cu 3-2. În cazul în care Ştiinţa va pierde returul cu 3-0 sau 3-1, calificarea se va decide la “setul de aur”, ce se va disputa la finalul meciului de la Bucureşti. Miercuri, 14 ianuarie, Ştiinţa va reveni în faţa propriilor suporteri pentru jocul din Liga Campionilor contra azerelor de la Azeryol Baku.

Articolul precedentBACĂU: Vizitatoare decedată în faţa Penitenciarului
Articolul următorBOTOŞANI: Copil decedat la Pediatrie