0:00

ACTUALIZARE: În celelalte partide disputate duminică, 21 mai, s-au înregistrat rezultatele: Bradul Roznov-Teiul Poiana Teiului 1-3 (0-2), Steel-Man Târgu Neamţ-Vulturul Costişa 2-0 (2-0) şi Zimbrul Vânători-Neamţ-LPS Piatra Neamţ 5-4 (3-4). Echipele retrase (Voinţa Dobreni, Zimbrul Pânceşti şi Unirea Tămăşeni) au adus puncte formaţiilor Moldova Cordun, Bradu Borca şi Voinţa Ion Creangă, toate trei „câştigând” pe teren propriu, cu scorul de 3-0.

15 Zimbrul Pânceşti (*) 23 1 1 21 12-96 4 -32

(*) Formaţii retrase în retur. (M. CONSTANTINESCU; CLASAMENT: AJF Neamţ)

**************

ŞTIRE INIŢIALĂ: Derby-ul etapei a XXVIII-a a Ligii a III-a, Speranţa Răuceşti-Cimentul Bicaz, s-a încheiat cu victoria gazdelor, cu scorul de 1-0 (0-0). Din ce relatează protagoniştii rezultă că a fost un meci aprig, cu 3 eliminări şi în care s-a marcat târziu, în minutul 90, din penalty.

ACTUALIZARE LIGA A IV-A: Speranţa a învins Cimentul, din penalty, în minutul 90!, ZCH NEWS - sursa ta de informații„Un meci echilibrat cu 3 eliminări și cu multe ratări din partea noastră. Am trimis și de 3 ori mingea în bară. Am marcat în minutul 90 din penalty”,  a declarat Constantin Chiriac, organizatorul de competiții de la Speranța Răucești.

ACTUALIZARE LIGA A IV-A: Speranţa a învins Cimentul, din penalty, în minutul 90!, ZCH NEWS - sursa ta de informații„Nu am văzut faza, dar am înțeles că penalty-ul s-a acordat corect. A fost o a doua repriză destul de tensionată, arbitrul de centru a scăpat un pic jocul din mână și a eliminat un jucător de-al nostru pe nedrept și de acolo s-a rupt echilibrul. Au câștigat cu noroc, însă eu spun că un rezultat de egalitate era meritat. Noi respectăm competiția și jucăm până la capăt, chiar dacă nu mai avem șanse de a prinde play-off-ul”, a precizat Cristinel Luca, antrenorul formației Cimentul Bicaz. (A. MOISE; FOTO: Ioana Mădălina OBREJA)

Articolul precedentUna din victimele accidentului de la Baratca a murit la spital
Articolul următorPatru handbaliști pietreni au promovat, cu Poli Iaşi, în Liga Zimbrilor!