0:00

ACTUALIZARE: CSM Roman a pierdut deplasarea de la Râşnov cu scorul de 0-3 (0-0). Au marcat: Emanuel Popa (48 şi 70) şi Marius Manole (55). În celelalte partide s-au înregistrat rezultatele: Metalosport Galaţi-Csikszereda Miercurea Ciuc 1-3, Sporting Lieşti-KSE Târgu Secuiesc 2-2, Aerostar Bacău-CSM Paşcani 3-0, AFC Hărman-Sănătatea Darabani 4-0, Suporter Club Oţelul Galaţi-Bucovina Rădăuţi 2-0 şi AFC Odorheiu Secuiesc-CSM Focşani 2-1. Avântul Valea Mărului a stat. CSM Roman ocupă locul 4, cu 7 puncte. (M.C.)

*******

ŞTIRE INIŢIALĂ: Olimpic Cetate Râşnov şi CSM Roman se întâlnesc, sâmbătă, 16 septembrie, de la ora 17:00, în etapa a patra a Seriei I a Ligii a III-a (L3). Ambele formaţii au fost eliminate la jumătatea săptămânii din Cupa României şi meciul din campionat pare a fi consolarea căutată. Romaşcanii sunt şi mai interesaţi, pentru că o eventuală victorie îi poate menţine în fruntea clasamentului. E de reţinut că ambele echipe au jucat prelungiri şi că Romanul are şi un drum lung până la locul faptei.

ACTUALIZARE L3: Cetate Râşnov-CSM Roman 3-0 (0-0), ZCH NEWS - sursa ta de informații„Nu ne doream sub nicio formă prelungiri în meciul de Cupă. Efortul depus de jucători a fost extrem de mare. Avem probleme mari după acest meci pentru că ne-am ales cu doi jucători accidentaţi plus unul suspendat. La meciul de sâmbătă avem mari probleme de lot. Vom avea un meci foarte dificil cu CSM Roman, liderul seriei, o echipă bună, dar trebuie să facem totul pentru a obţine victoria“, a declarat Daniel Bona, antrenorul formaţiei Olimpic Cetate Râşnov.

Olimpic Cetate Râşnov a fost eliminată de AFC Hărman (o colegă de serie) cu scorul de 2-1, după prelungiri, iar CSM Roman a pierdut la penalty-uri cu Ştiinţa Miroslava (L2).

ACTUALIZARE L3: Cetate Râşnov-CSM Roman 3-0 (0-0), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiEtapa de astăzi mai programează partidele: Metalosport Galaţi-Csikszereda Miercurea Ciuc, Sporting Lieşti-KSE Târgu Secuiesc, Aerostar Bacău-CSM Paşcani, AFC Hărman-Sănătatea Darabani, Suporter Club Oţelul Galaţi-Bucovina Rădăuţi şi AFC Odorheiu Secuiesc-CSM Focşani. Avântul Valea Mărului va sta.