Evoluţii de succes ale pietrenilor la Naţionala de Futsal U19

Andrei Crudu, Vasile Pruteanu și Darius Roca, jucători la Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ, au debutat cu succes la Naționala de Futsal U19. Ei au participat la două meciuri amicale disputate marți și miercuri, 18-19 ianuarie, la Vaslui, împotriva Republicii Moldova. România a câștigat ambele partide, cu scorurile de 5-0 şi 3-0.

Evoluţii de succes ale pietrenilor la Naţionala de Futsal U19
PRUTEANU, CRUDU şi ROCA (s-d)

“Chiar dacă nu s-au regăsit pe lista marcatorilor, cei trei pietreni au avut evoluții foarte bune, apreciate de către selecționerul Robert Lupu. Următoarea acțiune a echipei naționale va fi la începutul lunii februarie, la un puternic turneu în Serbia”, se precizează pe pagina de Facebook a Futsal Ceahlăul. (M.C.; FOTO: Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Bacău. Doi răniți în spital, după o coliziune în trafic, la Oituz

Pompierii militari băcăuani au fost solicitați să intervină în...

Botoșani. Colet suspect în apropierea sediului Jandarmeriei

„Pirotehniștii din cadrul SRI intervin pentru verificarea unui «colet...

Video. Până la finalul anului s-ar putea circula, pe autostrăzi, de la București la Pașcani!

Conducerea CNAIR spune că, până la sfârșitul anului 2026,...