Acasă BOTOȘANI SUPERLIGA După miracolele de săptămâna trecută, Iaşi şi Botoşani au pierdut lamentabil

0:00

Politehnica Iaşi şi FC Botoşani au pierdut partidele disputate vineri, 4 august şi sâmbătă, 5 august, în runda a patra a Superligii. Ambele formaţii veneau după adevărate miracole realizate săptămâna trecută: Iaşi câştigase pe terenul campioanei, iar Botoşani făcuse egal la Rapid. FC Botoşani a pierdut acasă, scor 0-1 (0-1), cu U Craiova 1948. A marcat Bauza, în minutul 45, plus alte 14 (!!!!!!!!) minute de prelungire, acordate pentru consultarea VAR. Politehnica Iaşi a pierdut, de asemenea cu 0-1 (0-1), pe terenul formaţiei UT Arad. A înscris Fabry (8). Rezultatele rundei până în prezent sunt următoarele:

SUPERLIGA După miracolele de săptămâna trecută, Iaşi şi Botoşani au pierdut lamentabil, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCLASAMENT

16. Dinamo Bucureşti 4 0 1 3 2-8 1

Restul partidelor din runda a patra sunt programate astăzi şi luni. În etapa a cincea, sunt programate duelurile: Dinamo Bucureşti-FC Botoşani şi Politehnica Iaşi-Univesitatea Craiova. (M.C.)