Acasă NEAMȚ Rapid – Ceahlăul 1 – 0 (1 – 0) REZULTATE CLASAMENT

Rapid – Ceahlăul 1 – 0 (1 – 0) REZULTATE CLASAMENT

0:00

Rapid – Ceahlăul 1 – 0 (1 – 0) REZULTATE CLASAMENT, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiRapid Bucureşti a învins Ceahlăul Piatra Neamţ cu 1 – 0 (1 – 0) în partida din etapa a 3-a a Ligii a II-a, încheiată în urmă cu câteva ore pe stadionul „Giuleşti – Valentin Stănescu”.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 8: Tudoran a centrat din corner, iar Grassi a înscris.

Nemţenii au avut o ocazie imensă de a egala în minutul 79, când Popadiuc a şutat, iar mingea a fost deviată în bară şi a ieşit în corner.

Şi Cioablă (Rapid) a şutat în bară, în minutul 85. În rest, meciul a fost unul echilibrat, fără ocazii majore.

Rapid: Drăghia (cpt.) – Kusnir, Robuste, Grassi, Josl – Moke, Trandu – I. Popa, Cioablă, Tudoran – N’Koyi
Rezerve: Romero – Avrămia, Mitu, Luque, G. Ganea, N. Vasile, Jesunek
Antrenor: Dan Alexa.

Ceahlăul: Calancea – V. Călin, Gorea, L. Cazan (cpt.), Al. Margină – Tăbăcariu, Iovu – Ştefănescu, Gheorghiu, Chitoşcă – D. Nedelcu
Rezerve: Barna – Popadiuc, V. Balint, Stana, Drăghiceanu, Stahie, Copot-Barb
Antrenor: Costel Ilie. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: sport.ro)