Acasă NEAMȚ ACTUALIZARE Petrotub Roman – Atletico Vaslui 1 – 0 (1 – 0)

ACTUALIZARE Petrotub Roman – Atletico Vaslui 1 – 0 (1 – 0)

0:00

ACTUALIZARE Petrotub Roman – Atletico Vaslui 1 – 0 (1 – 0), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiACTUALIZARE: Petrotub Roman a obţinut o victorie dificilă, sâmbătă (16 aprilie) după-amiază, pe teren propriu, cu Atletico Vaslui. Scorul final a fost 1 – 0, acelaşi scor fiind consemnat şi la pauză. A marcat Damian, în minutul 37. Romaşcanii au avut o sumedenie de ocazii, dar ratările s-au ţinut lanţ. În această etapă, s-au consemnat rezultatele: Olimpia Râmnicu Sărat – Inter Dorohoi 4 – 1, Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi 3 – 0, Cetatea Târgu Neamţ – Sepsi Sf. Gheorghe 0 – 3, FC Zagon – CSM Paşcani 0 – 3, Sporting Lieşti – Aerostar Bacău 4 – 2 şi CS Panciu – Metalosport Galaţi 1 – 0.

14. Cetatea Târgu Neamţ   3

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: SC Municipal Petrotub Roman Facebook)

******

ŞTIRE INIŢIALĂ: Petrotub Roman joacă, sâmbătă (16 aprilie) după-amiază, pe teren propriu, cu Atletico Vaslui. În condiţiile în care oaspeţii ocupă penultimul loc în clasament, partida care debutează la ora 17:00 este una de trei puncte pentru formaţia romaşcană. Până în prezent, în această etapă (20), s-au consemnat rezultatele: Olimpia Râmnicu Sărat – Inter Dorohoi 4 – 1, Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi 3 – 0, Cetatea Târgu Neamţ – Sepsi Sf. Gheorghe 0 – 3, FC Zagon – CSM Paşcani 0 – 3. Se joacă tot de la ora 17: Sporting Lieşti – Aerostar Bacău şi CS Panciu – Metalosport Galaţi.