Acasă IAȘI LIGA I: CSMS Iaşi – Chiajna 0 – 1 FC Botoşani joacă...

LIGA I: CSMS Iaşi – Chiajna 0 – 1 FC Botoşani joacă luni

0:00

LIGA I: CSMS Iaşi – Chiajna 0 – 1 FC Botoşani joacă luni, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiConcordia Chiajna s-a impus cu scorul de 1-0 (0-0), în deplasare, în fața lui CSMS Iași, vineri (23 octombrie) seară, în primul meci din etapa a 15-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol a fost înscris de Bruno Madeira în minutul 64.

Pentru Concordia a fost prima victorie în deplasare în actuala ediție a Ligii I.

Ionuț Voicu, de la gazde, a văzut cartonașul roșu cu 5 minute înainte de sfârșitul timpului regulamentar. Cristian Ciobanu, de la oaspeți, a fost și el eliminat, după ce a primit al doilea cartonaș galben în al patrulea minut de prelungire.

CSMS Iași rămâne cu 16 puncte și se află pe locul 8. Concordia, cu 13 puncte, a urcat o poziție, fiind pe locul 11.

Cealaltă formaţie din Regiunea de Nord-Est, din Liga I, FC Botoşani, va juca, luni, 26 octombrie, în deplasare, cu Viitorul Constanţa. (ZCH NEWS)