pietricica turism
heidelbergcement

Astăzi, 19 mai, s-a încheiat sezonul regulat în cadrul Seriei B a Ligii a V-a. În cele patru meciuri disputate s-au înregistrat următoarele rezultate: Voinţa Valea Ursului-AS WST Oniceni 6-3 (1-1), Siretul Doljeşti-Arsenal Văleni 3-1 (1-0), Voinţa Bozieni-Unirea Tămăşeni 6-1 (2-1) şi Stejarul Stăniţa-Moldova II Cordun 9-2 (4-2).

CLASAMENT

1VOINŢA VALEA URSULUI (*)141211732037
2ARSENAL VĂLENI (*)14734442424
3Voinţa Bozieni14626363720
4Unirea Tămăşeni14626304920
5AS WST Oniceni14617494219
6Stejarul Stăniţa14617374019
7Siretul Doljeşti14608313918
8Moldova II Cordun14121113625

(*) calificate pentru play-off

Voinţa Valea Ursului se va confrunta cu Vulturul Costişa, iar Arsenal Văleni cu Bravo Bodeşti, în semifinalele Ligii a V-a. Partidele tur vor avea loc duminică, 26 mai, iar retururile duminică, 2 iunie. Finalele vor avea loc pe 9 iunie. (M. CONSTANTINESCU)

aleho