Acasă NEAMȚ L5B Duelul primelor două clasate: Voinţa Valea Ursului-Stejarul Stăniţa

L5B Duelul primelor două clasate: Voinţa Valea Ursului-Stejarul Stăniţa

0:00

Duminică, 21 aprilie, de la ora 11:00, sunt programate partidele rundei a X-a în Seria B a Ligii a V-a. Cel mai important meci al etapei opune primele două clasate: Voinţa Valea Ursului-Stejarul Stăniţa.

L5B Duelul primelor două clasate: Voinţa Valea Ursului-Stejarul Stăniţa, ZCH NEWS - sursa ta de informații
VOINŢA VALEA URSULUI

„Ne-am pregătit foarte bine pentru meciul de duminică. Îi cunoaştem pe cei de la Stăniţa, formează o echipă frumoasă, puternică. Sigur va fi un meci disputat, cu foarte multe ocazii”, a declarat Vlăduţ Smeria, antrenorul formaţiei Voinţa Valea Ursului.

STEJARUL STĂNIŢA

„Avem un meci destul de greu. Echipa de la Valea Ursului este pe primul loc, având un avans de 6 puncte. Au mulţi jucători cu experienţă, aduşi de la echipe de Liga a IV-a. Noi, în schimb, avem o formaţie tânără, formată în majoritate din jucători din localitate. Sperăm să facem un meci cât mai bun şi, de ce nu, să obţinem un rezultat pozitiv”, a precizat Andrei Nohai, antrenorul formaţiei Stejarul Stăniţă.

ARSENAL VĂLENI

O partidă interesantă se anunţă şi AS WST Oniceni-Arsenal Văleni. Gazdele s-au întărit în pauza de iarnă, iar oaspeţii au de luat o revanşă, după ce au pierdut în tur la „masa verde”. „Duminică vom întâlni, în deplasare, pe AS WST Oniceni, o echipă care s-a întărit serios în această pauza competiţională, cu jucători buni şi experimentaţi. În tur nu s-a jucat meciul, fiindcă echipa oaspete a făcut o contestaţie şi noi am pierdut la «masa verde». Vom merge acolo să jucăm fotbal şi să ne adjudecăm toate cele 3 puncte puse în joc. Am mare încredere în forţa grupului nostru, mai ales că ne vom baza pe toţi jucătorii din lot”, a menţionat Cristian Cocea, antrenor-jucător la Arsenal Văleni.

Etapa cuprinde şi alte partide atractive: Voinţa Bozieni-Siretul Doljeşti şi Unirea Tămăşeni-Moldova II Cordun.