pietricica turism

Astăzi, 20 octombrie, au avut loc partidele rundei a opta în cadrul Seriei B a Ligii a IV-a. Evoluând pe teren propriu, Victoria Horia a depăşit Moldova Cordun, scor: 1-0 (1-0), şi este lider solitar.

VICTORIA HORIA

Alte rezultate din etapa de astăzi: Voinţa Valea Ursului-WST Oniceni 6-2 (5-0), Voinţa Bozieni-Cetatea Gâdinţi 4-0 (3-0), Voinţa Ion Creangă-Vulturul Costişa 2-1 (1-1), Stejarul Stăniţa-Siretul Doljeşti 5-3 (0-2) şi Unirea Trifeşti-Moldova Pildeşti 4-1 (1-1).

CLASAMENT

1VICTORIA HORIA880036724
2Moldova Cordun870155621
3Voinţa Valea Ursului870128821
4Voinţa Bozieni8503232315
5Voinţa Ion Creangă8413131613
6Stejarul Stăniţa8404202112
7Vulturul Costişa8314141810
8WST Oniceni821518277
9Siretul Doljeşti813411216
10Unirea Trifeşti820611286
11Cetatea Gâdinţi811614364
12Moldova Pildeşti801710421

(M. CONSTANTINESCU)