0:00

Duminică, 24 martie, s-au disputat partidele etapei a XII-a din cadrul Ligii a IV-a. Lidera clasamentului, Bradu Borca, a obţinut o victorie detaşată în faţa Victoriei Horia, succes conturat mai ales în repriza secundă. Scorul final a fost 7-1 (1-0). Printre marcatori s-au numărat Onofraş, Chirilă şi Gorea, în timp ce pentru oaspeţi a punctat Chiriţă.

L4 Victorii ale favoritelor * A doua neprezentare din acest sezon, ZCH NEWS - sursa ta de informații
BRADU BORCA (17 martie, Târgu Neamţ)

Şi Speranţa Răuceşti a reuşit să se impună pe teren propriu, fiind vorba tot despre o victorie conturată după pauză. Echipa de pe locul secund al clasamentului a depăşit Moldova Cordun cu scorul de 3-1 (1-0), marcatori fiind Cucoş şi Matei (2).

L4 Victorii ale favoritelor * A doua neprezentare din acest sezon, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiVictoria cea mai facilă (scorul omologat de AJF Neamţ va fi cel mai probabil 3-0) a fost a Ozanei Târgu Neamţ, care a beneficiat de a doua neprezentare din acest sezon, cea a Energiei Pângăraţi. De altfel, aceeaşi formaţie nu a participat nici la meciul de pe 4 noiembrie 2018, de pe terenul Moldovei Cordun. Momentul în care jucătorii Ozanei şi arbitrii îndeplinesc formalităţile obişnuite în astfel de cazuri a fost surprins într-un material video furnizat de pagina oficială de Facebook a formaţiei târgnemţene:

VIDEO / Momentul in care jucatorii Ozanei vin la mijlocul terenului alaturi de arbitri pentru a respecta formalitatile. Ozana-Pangarati va fi omologat la masa verde, 3-0, in favoarea formatiei noastre ⚪🔵

6 Energia Pângăraţi 11 0 0 12 8-65 0

Etapa a XIII-a (31 martie, 11:00) programează meciurile: Energia Pângăraţi-Bradu Borca, Victoria Horia-Speranţa Răuceşti şi Moldova Cordun-Ozana Târgu Neamţ. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Speranţa Răuceşti; VIDEO: Ozana Târgu Neamţ)