Acasă ACTUALITATE HANDBAL MASCULIN HC Pietricica Neamţ pierde cu CSM Focşani Divizia A, după...

HANDBAL MASCULIN HC Pietricica Neamţ pierde cu CSM Focşani Divizia A, după o primă repriză foarte bună

0:00

HC Pietricica Neamţ a pierdut duelul cu CSM Focşani Divizia A, din etapa a III-a a Diviziei A, Seria I, după o primă repriză foarte bună. La finalul meciului jucat vineri, 1 octombrie, la Piatra Neamţ, CSM Focşani Divizia A a câştigat cu scorul de 35-30 (18-19). Pentru pietreni au înscris: Avram 8, V. Drugă 6, Pitariu 5, Lăpușneanu 5, Gavriluț 2, Martin 2, Dedeagă 1 şi Petrea 1.

HANDBAL MASCULIN HC Pietricica Neamţ pierde cu CSM Focşani Divizia A, după o primă repriză foarte bună, ZCH NEWS - sursa ta de informații“O nouă înfrângere pentru echipa noastră, care a etalat un joc entuziasmant în primele 20 de minute, conducând cu 8 goluri diferență. Din păcate, băieţii noștri nu au reușit să mențină ritmul bun, iar după ce antrenorul oaspeților a cerut time-out și a schimbat sistemul de apărare, jocul s-a schimbat radical”, potrivit paginii de Facebook a echipei nemţene. Rezultatele complete ale rundei a III-a au fost următoarele: