0:00

Pietreanul Giani Creţu convocat la naţionala U16, ZCH NEWS - sursa ta de informații
Giani CREŢU şi Gabriel AMARIEI

Naţionala de fotbal a României U16 a legat două victorii la o competiție amicală organizată la Albena (Bulgaria).

După ce, în prima zi a turneului, luni, 11 aprilie, s-au impus cu 1-0 în fața Croației, elevii lui Gabriel Manolache au repetat miercuri, 13 aprilie, rezultatul și în fața selecționatei similare a Georgiei.

Unicul gol al meciului a fost înscris de jucătorul Centrului de Excelență ”Tricolor11” Târgu Mureș, Ovidiu Horșia, în minutul 77. Scorul putea fi mai mare, dar Manolache și Onișa au țintit bara transversală cu execuțiile lor.

În repriza a doua, în linia de mijloc a micilor tricolori, a evoluat şi Giani Creţu, elev în clasa a 10-a la Liceul cu Program Sportiv din Piatra Neamţ, elev al profesorului Gabriel Rădulescu. (Mihai STOIAN)

Articolul precedentVlad Marcoci îl susține pe Mugur Cozmanciuc pentru președinția Consiliului Județean
Articolul următorANI: Fost primar în conflict de interese penal