0:00

NEAMŢ: FC Ceahlăul, prima victorie pe 2015, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCeahlăul Piatra Neamț a înregistrat prima victorie din 2015, în meciul amical jucat în localitatea Monteroso, la 50 de kilometri de Roma, împotriva formației Primavera Lazio, cu scorul de 3-2 (2-2). Ștefănescu a deschis scorul pentru pietreni, în minutul 9, al doilea punct fiind marcat de Gorea, în minutul 45, iar golul victoriei i-a aparținut lui Balint și a fost realizat în minutul 66. Nemțenii au mai marcat o dată, dar în proprie poartă, prin Cazan. Ze Maria, antrenorul brazilian al Ceahlăului, a început meciul în formula:

Jovic – Rusu, Gorea, Cazan, Vaidas – Gheorghiu, Tăbăcariu, Margină, Popadiuc, Ștefănescu – Cârjan

După pauză au mai evoluat: Calancea, Chitoșcă, Căruță, Onciu, Drăghiceanu, Mândrușcă, Balint, precum și jucătorii străini aflați în probe, Wellyson și Kneif.

Joi, 29 ianuarie, de la ora 16, Ceahlăul va juca în compania echipei locale Materoso. (Mihai STOIAN)

Articolul precedentNEAMȚ: „Unealta” Voroneanu – 2 ani de puşcărie
Articolul următorVASLUI: Protestatar de la Pungeşti prins de radar cu căruţa