0:00

Micuţii atleţi pietreni vin tare din urmă!, ZCH NEWS - sursa ta de informații424 de copii (244 fete și 180 băieți) de la 36 de cluburi din țară au participat, pe 17 și 18 decembrie, la Concursul Atletic Național „Cupa de Iarnă” de la Bacău, rezervat categoriilor copii 1, 2 și 3. Printre performerii întrecerii s-au numărat și sportivii de la CS Ceahlăul Piatra Neamț, pregătiți de profesoarele Iulia Negură Olteanu și Alina Militaru. Două locuri întâi a ocupat campionul național Robert Gavril, nepotul directorului CS Ceahlăul, prof. Valentin Gavril. El a câștigat probele de 50 de metri și 200 de metri la categoria copii 2, iar colega sa de club, Cristina Usturoi s-a situat pe primul loc la lungime (3,85 metri), pe locul al doilea  la 200 metri și pe locul al treilea la proba de 50 de metri. Ea a obținut toate aceste rezultate la categoria copii 3. Concursul a fost organizat de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Bacău și Asociația Județeană de Atletism Bacău. (Ana MOISE)

Articolul precedentUtilaj în flăcări aproape de zona „Ursuleţi”