0:00

LPS Roman luptă pentru locurile 5-8, ZCH NEWS - sursa ta de informații

În prima zi a turneului final al Campionatului Național de handbal, rezervat junioarelor II, competiție aflată în curs de desfășurare în sala Lucian Grigorescu din Capitală, LPS Roman, echipă pregătită de antrenorul emerit Ioan Holban, a fost învinsă de Unirea Sânnicolau Mare, 23-27 (12-11), care a reușit să se califice în semifinale. Unirea a obținut o a doua victorie, după cea în fața LPS Roman, cu CSȘ 2 Baia Mare, astfel încât se va lupta pentru un loc pe podium. În cel de al doilea meci din cadrul turneului final, 12-16 iunie, al campionatului național de handbal feminin, juniori II, din București, echipa LPS Roman a fost învinsă, 20-38, de Grupul Școlar Energetic Râmnicu Vâlcea. “Lucrurile sunt clare în această grupă I a turneului final. Echipa din Râmnicu Vâlcea se arată drept cea mai bună. Unirea va juca în semifinale, iar Romanul și Baia Mare vor rămâne să joace pentru unul dintre locurile 5-8″, a afirmat Viorel Dobre, delegatul Federației Române de Handbal. LPS Roman va întâlni CSȘ 2 Baia Mare, în ultimul meci din grupa I, dar nu mai poate prinde un loc între primele 4 formații din țară. (C.S.)

Articolul precedentPleacă Ștefan din PDL?