0:00

LIGA I: FC Ceahlăul – Astra 1 – 3 NEMŢENII TOT MAI APROAPE DE LIGA A II-A!, ZCH NEWS - sursa ta de informații
Autogolul lui Ichim

ACTUALIZARE 3: MINUTUL 84: Fatai dă lovitura de graţie nemţenilor.

ACTUALIZARE 2: Visele Ceahlăului au „trăit” doar 4 minute. MINUTUL 77: Budescu trimite în plasă o centrare a lui Seto de pe partea stângă

ACTUALIZARE 1: MINUTUL 73: Sialmas egalează cu o lovitură de cap, după o centrare din corner

ŞTIRE INIŢIALĂ: FC Ceahlăul este penultima în clasament şi îşi joacă, la această oră, ultima şansă de a rămâne în Liga 1. Moldovenii dau piept cu Astra, noua echipă a lui Marius Şumudică, cel care a început cu o victorie pe terenul Petrolului, scor 2-1, noul mandat la echipa giurgiuvenilor. La pauză, scorul este favorabil Astrei, 1 – 0, după ce fundaşul nemţean Alexandru Ichim (13) a marcat în proprie poartă, încercând să devieze în corner o recentrare la linia de 6 metri a lui Găman. În cazul în care nu vor lua cele trei puncte, nemţenii sunt ca şi retrogradaţi în liga secundă. Echipa lui Şumudică, care ocupă în acest moment locul şase, cu 44 de puncte, o poate egala pe CSU Craiova în cazul unei victorii. Centralul acestei partide este Lucian Rusandu, care este ajutat la cele două linii de George Florin Neacşu şi Iulian Radu. (ZCH NEWS; FOTO: gsp.ro)