0:00

Enadani Poiana Teiului a dat lovitura în derby-ul restant al etapei a treia din Liga a IV-a, depăşind Bradu Borca, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1). Formaţia din Borca a deschis scorul în minutul 25, prin Cătălin Şcrab, dar s-a văzut egalată după aproximativ 7 minute: Nedelcu (32). Enadani a obţinut victoria, prin golurile marcate de Negru (50 şi 90-11 metri).

LIGA A IV-A: Poiana Teiului a dat lovitura – 3-1 cu Bradu în deplasare!, ZCH NEWS - sursa ta de informații
ENADANI

„A fost un meci de luptă pe un teren greu. Angajamentul a fost maxim, dar eu zic că i-am dominat fizic, psihic, teritorial şi la numărul de ocazii. Arbitrajul a fost perfect. Gazdele au dat dovadă de nervozitate pe întreg parcursul partidei”, a declarat Lucian Cozma, antrenorul formaţiei Enadani Poiana Teiului.

BRADU

După acest rezultat, Enadani Poiana Teiului urcă pe locul 2 şi continuă să fie principala favorită la locul I, în condiţiile în care lidera CSM Ceahlăul Piatra Neamţ nu a întâlnit deocamdată nici una dintre echipele mai bune ale campionatului judeţean, astfel că potenţialul real al pietrenilor se poate doar intui. Bradu, în schimb, va resimţi din plin acest rezultat, mai ales că duminică, 17 septembrie, are meci greu, pe Borzoghean, chiar cu gruparea de la Piatra Neamţ.

10 Moldova Cordun 3 0 0 3 4-18 0 -6

Etapa a patra programează duminică, 17 septembrie, partidele: Voinţa Ion Creangă-Speranţa Răuceşti, Enadani Poiana Teiului-Cimentul Bicaz, CSM Ceahlăul Piatra Neamţ-Bradu Borca, Victoria Horia-Steel-Man Târgu Neamţ şi Zimbrul Vânători-Neamţ-Moldova Cordun. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Bradu Borca Facebook, Enadani Poiana Teiului Facebook)

Articolul precedentDe la Neamţ: şofer băut la volanul unui microbuz şcolar!