0:00

Comisia de Competiții și Disciplină a Asociației Județene de Fotbal (AJF) Neamț a dictat 4 sancțiuni după disputarea meciurilor din etapa a 19-a a Ligii a IV-a. Trei dintre abateri s-au petrecut la partida LPS Piatra Neamț-Voința Dobreni, încheiată cu scorul de 4-4 (1-2).

LIGA A IV-A: Gabur și Mihuț (Voința Dobreni), „agitaţi” la meciul de la Piatra Neamţ!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiFotbalistul Daniel Gabur (Voinţa Dobreni), a fost eliminat din joc în minutul 90+2 pentru cumul de cartonaşe galbene (minutele 72 şi 90+2). După ce a primit cartonaşul roşu, Gabur l-a scuipat şi înjurat pe arbitrul de centru și a fost suspendat 6 etape și amendat cu 400 lei.

Vinovat de un gest necugetat s-a făcut și Dorin Mihuț, delegatul echipei Voinţa Dobreni. El a fost trimis în afara incintei terenului de joc, după ce a ameninţat şi înjurat arbitrul de centru în minutul 90+2  și a fost suspendat două etape și amendat, la fel ca Gabur, cu 400 lei.

Voința Dobreni trebuie să mai achite o amendă de 200 de lei și pentru neplata cartonaşelor galbene şi a unui cartonaș roșu.

Şi Marian Paveluc (Unirea Tămăşeni) a fost eliminat din jocul cu  Cimentul Bicaz (0-1) în minutul 86, pentru cumul de cartonaşe galbene (minutele 74 şi 86) și a primit o etapă de suspendare. (Ana MOISE)

Articolul precedentNoi cheltuieli la bugetele locale, “bucurii” de la PSD Botoşani!
Articolul următor32 de locuinţe ANL la dispoziţia pietrenilor! Primăria solicită actualizarea dosarelor!